هدف امام حسین(ع)

                                        بسم الله الرحمن الرحیم


اگر امروز به فکر همرنگ جماعت بودن باشم، امروز در رویاهای جوانی سپری کنم، فردا خجالت و پشیمانی را چه طور تحمل کنم؟ جواب امام حسین و حضرت زینب رو چی بدم؟

گاهی یادمون میره!

گاهی همه چیز فراموشمون میشه!

گاهی یادمون میره که هدف امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود!

گاهی یادمون میره که امام حسین(ع) در روز عاشورا هم،نماز اول وقت را به تاخیر نینداخت!افسوس که درظهر عاشورا به خیال عزای امام حسین(ع) غرق در عزاداری امام حسینیم و دریغ از نماز اول وقت!

گاهی خانم ها یادشون میره اگر شیعه هستند باید زینب وار باشند!

گاهی مصیبت کربلا و مصیبت حضرت زینب(س)،در کل،امر به معروف کردن، و نهی از منکر کردن یادمون میره!!!

شاید هم فکر می کنیم زمان امر به معروف و نهی از منکر گذشته...!!!

/ 5 نظر / 24 بازدید
منتظر

و َما أعمالُ البِرِّ كُلُّها وَ الجِهادُ فى سَبيلِ اللّه‏ِ عِندَ الامرِ بِالمَعرُوفِ و َالنَّهىِ عَنِ المُنكَرِ إِلاّ كَنَفثَةٍ فى بَحرٍ لُجِّىٍّ؛ همه كارهاى خوب و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهى از منكر چون قطره‏ اى است در درياى عميق. نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 542 ، ح 374

منتظر

رسول الله صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله و سلم: إِذَا لَمْ يَأْمُرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَ لَمْ يَنْهَوْا عَنِ الْمُنْكَرِ وَ لَمْ يَتَّبِعُوا الْأَخْيَارَ مِنْ أَهْلِ بَيْتِي سَلَّطَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ شِرَارَهُمْ فَيَدْعُوا خِيَارُهُمْ فَلَا يُسْتَجَابُ لَهُمْ. هرگاه (مردم) امر به معروف و نهى از منكر نكنند، و از نيكان خاندان من پيروى ننمايند، خداوند بدانشان را بر آنان مسلّط گرداند و نيكانشان دعا كنند امّا دعايشان مستجاب نشود . کافی ج 2 ، ص 374

آموزش عالی الزهرا(س) تبریز

مقام معظم رهبری: چرا کسانی از گفتن ابا می کنند؟ یک عده بر اثر ضعف نفس از گفتن ابا می کنند ، یک عده هم خیال می کنند که گفتن فایده ای ندارد ؛باید با دست جلو بروند! نه ، زبان از دست خیلی مهمتر است. امر به معروف و نهی از منکر را اقامه کنید.

عمه لیلا

سلام عمه جان آفرین بر این همه معرفت به وظیفه. کاش میشد درباره حماسه ی حضرت زینب(ع) و جاودانه کردن عاشورای حسینی زیاد مطالب مینوشتی.

my name is RASHID

منتظر پست های جدیدتون هستیم البته مشتاقانه[خرخون]