از اخلاق امام کاظم(ع)

                                          بسم الله الرحمن الرحیم

حسن بن جهم می گوید: امام کاظم (ع) را دیدم که محاسنش را رنگ کرده بود و بسیار آراسته به نظر می رسید، پرسیدم: فدایت شوم چرا محاسنت را رنگ کرده ای؟
در پاسخ فرمود: آراستگی و آمادگی، بر حفظ عفت زن می افزاید. همانا بعضی از زن ها به دلیل آن که شوهرانشان به مسئله ی نظافت و آرایش بی اعتنا هستند، از مرز عفت خارج می شوند. سپس فرمود: آیا دوست داری همسرت را آن گونه بنگری که او تو را آن گونه (ژولیده و نامرتب) بنگرد؟
عرض کردم: نه.
فرمود: زن نیز دوست ندارد، تو را ژولیده بنگرد. سپس افزود: «من اخلاق الانبیاء التنظف و التطیب و حلق الشعر؛ از اخلاق پیامبران، پاکیزگی و خوش بویی و زدودن موهای اضافی بدن است.»

فروع کافی، ج5، ص567.

/ 4 نظر / 29 بازدید
خادم

سلام علیکم آهنگی که برای وبتون انتخاب کردید را خیلی دوست دارم و به یاد فیلم خوبش می افتم چند روزی دیگر به اربعین حسینی نمانده است با خاطره ای از شهید بزرگوار برونسی که حضرت زینب(س) به ایشان عنایت داشته اند وبلاگ ما بروز شده است ضمنا فایلی صوتی از روضه خوانی مرحوم کافی نیز جهت دانلود ضمیمه این پست می باشد منتظر حضور شما و نظرات ارزشمندتان هستیم جهت سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) صلوات با عجل فرجهم التماس دعای خیر یا علی مدد

سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

ساحل

واقعا خوب بود.......................من هم کاملا موافق هستم[نیشخند]