رها باید شد!

از هستی خویشتن رها باید شد،از دیو خودیّ خود جدا باید شد، آن کس که به شیطان درون سرگرم است، کی راهی راه انبیا خواهد شد.

شهادت امام سجاد(ع) تسلیت باد.

                                         بسم الله الرحمن الرحیم

امام سجاد(ع): هنگامی که قائم ما قیام می کند خدای بزرگ عیب و بیماری و کسالت را از شیعیان ما برطرف می سازد و... و به هر نفر از آنها نیروی چهل نفر می دهد. (بحاراانوار، ج52، ص316.)

برای تعجیل در ظهور آقا امام زمان(عج) صلوات.

  
نویسنده :سید ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ٢٩ آذر ۱۳٩٠
تگ ها :

درد دلی با منتظران

                                    بسم الله الرحمن الرحیم

می دانم دلت گرفته، خسته هم شده ای، آنقدر آدمهای رنگبه رنگ دیده ای که دلت لک زده برای حتی یک آدم صادق، یک رنگ و یک دل

می دانم گاهی دوست داری سر به بیابان بگذاری، دوست داری تنها باشی، یا حتی فریاد بزنی،

می دانم گاهی هر قدر که کار می کنی، درس می خوانی، خودت را به در و آن در می زنی باز هم فکر می کنی، یک گوشه از دلت خالی است، هر قدر که خوش می گذرانی باز غصه ات می شود، دلت می گیرد

همه اینها برای من هم پیش می آید اما من راهش را پیدا کرده ام، یک جای خوب سراغ دارم، جایی که دلت را باز کند، خستگی ات را در کند آن جا بیابان دارد، جایی که بتوانی آن گوشه خالی دلت را پر کنی، جایی که کمی از آن آدمهای رنگ به رنگ دور شوی، هر وقت که طاقت تمام می شود معطل نمی کنم، سربی سامانم را برمی دارم و می برم آنجا، می آیی یک بار هم برویم؟ دستانت را به من بده، هر دو دستت را، چشمانت را هم ببند آرام آرام و زمزمه کن «السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)»

                                           «یابن الحسن،یابن الحسن،...»

  
نویسنده :سید ; ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ٢٢ آذر ۱۳٩٠
تگ ها :

ماه گرفتگی

                                         بسم الله الرحمن الرحیم

ای ماه که خدا تو را نشانی از نشانه های پادشاهی خود و نشانی از نشانه های قدرت خود قرار داد، و تو را به افزایش و نقصان و طلوع و غروب و نورانیت و خسوف مسخر خویش گردانید.

منزه و پاک است او، چه شگفت است آنچه در آفرینش تو مقدر نموده!

                           چه دقیق و باریک است آنچه درباره تو انجام داده!

                                              (صحیفه سجادیه، ص279.)

ماه گرفتگی روز شنبه 19آذر. آغاز جزیی16:16، کلی17:36، پایان کلی18:27، جزیی19:48.

  
نویسنده :سید ; ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱٦ آذر ۱۳٩٠
تگ ها :

راز تلاوت آیه کهف از سر بریده امام حسین(ع)

                                  بسم الله الرحمن الرحیم

أم حَسِبتَ اَنَّ اَصَابَ الکَهفِ وَ الرَّقیمِ کانُوا مِن ءایاتِنا عَجَبًا.(کهف،9)

از سنن الهی این است که انحراف افراد و اقوام و ملل را به وسیله حجتهای خود در زمین با وعظ و خطابه و پند و اندرز و ارائه طرق الهی و نشان دادن آیات آسمانی اصلاح می فرماید و هرگاه این انحراف، به راه راست و مستقیم عدول نمی کرد و حوادث ناملایم جامعه زیاد بوده با یک قدرت نمائی عجیب و شگفت آوری افکار و انظار عمومی را متوجه یک اعجاز غیرقابل انکاری می فرمود، تا جامعه ى مست و مخمور و خودخواه و شهوتران را تکانی داده متوجه به حق و حقیقت نماید و سیر افکار عمومی را برگرداند. برای نمونه این سنت آسمانی باید گفت داستان سرد شدن آتش نمرود بر حضرت ابراهیم خلیل و خشک شدن دریا برای عبور حضرت موسی و زنده کردن مردگان به دست حضرت عیسی و نابود ساختن سپاهیان حبشی و فیل سواران ابرهه که برای خراب کردن و ویرانی کعبه به مکه آمده بودند و مددهای غیبی که در غزوات اسلامی پیغمبر اسلام می شد برخلاف اصول عادی نشئه طبیعت بوده و دست قدرت مسیر عادی را به یک خرق عادت فوق العاده مبدل و افکار و انظار عمومی را متوجه ساخته است.

شگفت آورترین قصه های تاریخ بشری داستان ستمکاری دقیانوس و گوشه گیری اصحاب کهف بوده که از ظلم و بیدادگری او در کفر و شرک و بت پرستی به غار کوهی پناه بردند و عجیب تر آنکه سه قرن پس از اوبرای اینکه مردم با چشم سر ببینندچگونه مرده، زنده می شود و سخن می گوید، اصحاب کهف را برای آنها بیدار کرده و سخن از ظلم و ستمکاری و کفر و بت پرستی به میان آوردند و به خداپرستی مردم را دعوت کردند و باز همان جا برای همیشه خفتند.

پروردگار عالم نیز این حقیقت را برای ملت اسلام تجدید و آشکار فرموده که چون بنی امیه مردم را از خدا و حقیقت و عدالت دور داشتند و با فجیع ترین وضعی پسر پیغمبر را با یارانش کشتند و ممکن بود در اثر تبلیغات سوء، مرور زمان این حقیقت را به صورت دیگری نشان دهد. دست قدرت حق، سر بریده را بر خلاف موازین طبیعت به سخن درآورد آن هم آیه داستان کهف را تلاوت فرماید که از یک طرف مبارزه با شرک و کفر و بت پرستی کرده و از طرف دیگر ناپایداری، بیدادگری و حق کشی را به شهادت تاریخ تشریح نماید و از یک سوی سیل افکار و انظار منحرف و خواب آلوده را متوجه یک امر خارق العاده کند که هیچ کس نتواند انکار نماید و میلیونها مردم از کربلا تا شام ببینند و شهادت دهند و به تواتر روایت کنند که سر بریده آیه کهف را قرائت فرمود این بود راز تلاوت آیه کهف از سر مقدس حضرت ابی عبدالله الحسین(ع).

(چهارده معصوم، حسین عمادزاده، ج2، ص65)

  
نویسنده :سید ; ساعت ۳:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۱ آذر ۱۳٩٠
تگ ها :